Facebook

Wysoka jakość usług Przy dobrej cenie!

(+48 ) 666 666 543

rezerwacja@vivatatry.pl

Noclegi Zakopane


Historia polskiej stolicy Tatr

Rozkwit Zakopanego rozpoczął się w drugiej połowie XIX w., kiedy to właściwości klimatyczne Zakopanego zaczął popularyzować Tytus Chałubiński. W 1886 Zakopane zostało uznane za Uzdrowisko. W 1889 roku Władysław Zamoyski kupil Zakopane na licytacji warz z większą częścią Tatr polskich i stworzył podwaliny obecnego parku narodowego. U schyłku XIX wieku Zakopane stało się ośrodkiem kulturalnym, odwiedzanym  przez takie sławne postacie polskiej kultury jak: Henryk Sienkiewicz, Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, Jan Kasprowicz, Stanisław  Witkiewicz jest autorem tzw. stylu zakopiańskiego w budownictwie. W roku 1933 uzyskało prawa miejskie.

Współczesne noclegi Zakopane

Obecnie Zakopane jest nazywane stolicą polskich Tatr i zimową stolicą Polski. A rokrocznie przybywa tutaj w celach wypoczynkowych i rekreacyjnych kilka milionów turystów. Atrakcyjność miasta wynika z położenia w pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego, a także dużej liczby miejsc noclegowych, ośrodków narciarskich, stoków oraz bliskości wspaniałych szczytów. Tutejsze krajobrazy na długo pozostają w pamięci, a liczne lasy, stawy (w tym Dolina Pięciu Stawów i Morskie Oko), jaskinie i kaniony (np. w Dolinie Kościeliskiej) robią wrażenie na wszystkich. Doskonała infrastruktura narciarska sprzyja uprawianiu sportów zimowych, a liczne szlaki turystyczne imponują różnorodnością i pięknem.

Nie tylko Tatry

 

Niezależnie od pory roku, zapatrywań i gustów, warto zawitać w tej wspaniałej miejscowości. Zachwyca zawsze i daje ogromne możliwości – wypoczynkowe, rekreacyjne, sportowe oraz rozrywkowe. Wystarczy zawitać tu raz, by zakochać się w urokliwych krajobrazach i powracać w kolejnych latach...Przyjazdy do Zakopanego trwają nieprzerwanie w ciągu całego roku. Oprócz szeregu stałych imprez sportowych, krajowych i międzynarodowych, które wymownie świadczą o ugruntowaniu pozycji Zakopanego jako wysokiej skali ośrodka sportów zimowych, coraz bardziej utrwala się też jego rola jako ośrodka kulturalnego. Poprzez stałe ekspozycje czy też okolicznościowe imprezy, podtrzymuje się również tradycje związane z wybitnymi twórcami kultury tatrzańskiej.