Facebook

Wysoka jakość usług Przy dobrej cenie!

(+48 ) 666 666 543

rezerwacja@vivatatry.pl

Przewodnik


Tutaj przedstawiamy miejsca i atrakcje znajdujące się w okolicy  Pensjonatu Viva Tatry, , które będąc w Zakopanem i Tatrach koniecznie trzeba odwiedzić.

SKOCZNIE NARCIARSKIE

Jest największą skocznią narciarską w Polsce. Jej punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 120. metrze. Skocznia narciarska na Wielkiej Krokwi to jeden z najbardziej znanych obiektów sportowych w naszym kraju. Skocznia im. Stanisława Marusarza w Zakopanem to skocznia naturalna – położona na stoku górskim osłonięta lasami. Skocznia wyposażona jest w sztuczne oświetlenie. Wielka Krokiew była areną pierwszych w historii skoków nocnych podczas zawodów Grand Prix w 2004r. Dzięki wyciągowi krzesełkowemu przy Wielkiej Krokwi można się łatwo dostać na górę, skąd są wspaniałe widoki na okolicę.  Wielka Krokiew znajduje się na skrzyżowaniu ul. Józefa Piłsudskiego z ul. Bronisława Czecha.

Wielka Krokiew jest największą skocznią  z całego kompleksu, pozostałe to:

  • Średnia Krokiew – K85,
  • Mała Krokiew – K65,
  • Maleńka Krokiew – K35,
  • Adaś (na cześć Adama Małysza) – K15.

Morskie Oko

Morskie Oko ma powierzchnię 34,93 ha, długość 862 m, szerokość 568 m, a w najgłębszym miejscu osiąga 50,8 . Morskie Oko zostało uznane przez dziennikarzy The Wall Street Journal za jedno z pięciu najpiękniejszych jezior świata,  położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m. 

Giewont

Składa się z trzech części – Giewontu Wielkiego, Małego i Długiego. Od strony północnej jest niedostępny dla turystów ze względu na zbyt strome ściany, a na Wielkie Giewont (1909 m n.p.m.) prowadzą trzy szlaki. Na samym szczycie góry znajduje się 15-metrowy krzyż, dlatego odbywa się tutaj wiele pielgrzymek.

Gubałówka

Położona na terenie Zakopanego góra mierzy 1126 m n.p.m. jest jedną z największych atrakcji tego miasta, ponieważ nie jest trudna w zdobyciu, a z jej szczytu można podziwiać wspaniałą panoramę – nie tylko miasta, ale również panoramy Tatr i Beskidu Wysokiego czy Gorców. Zarówno widok, jak i sama wyprawa na długo pozostaną każdemu w pamięci.

Doliny: Kościeliska i Chochołowska

Największe doliny w Tatrach, gdzie największą atrakcją są możliwe do zwiedzenia jaskinie, a także liczne wąwozy zbudowane z pionowych wapiennych ścian.

To oczywiście tylko część atrakcji Zakopanego, okolic, jak i całych Tatr. Wyciągi narciarskie, piękne obiekty, zabytki i przede wszystkim atrakcje przyrodnicze – nie sposób wymienić wszystkiego jednym tchem. Trzeba to przeżyć, zobaczyć na własne oczy...

Aquapark

To jedyny tego typu obiekt w Zakopanem i pod Tatrami o profilu sportowym, rekreacyjno-leczniczym i rozrywkowym dla wszystkich bez względu na wiek. Znajduje sie w odległości ok 15 minut pieszo od naszych apartamentów.

Centrum i ul. Krupówki

To reprezentacyjna ulica w Zakopanem położona w centrum miasta. Rozpoczyna się na skrzyżowaniu z Nowotarską i ciągnie ponad kilometrowym deptakiem na południe. Jest  przedłużeniem ul. Zamoyskiego. Wzdłuż tej ulicy znajduje się wiele sklepów, restauracji, pocztai wiele innych atrakcji.